Projekt Internetowa Akademia Anielskich Ogrodów

W Akademii Anielskich Ogrodów dzielimy się wiedzą o tym jak uprawiać ekologiczny ogród i jak przetwarzać plony. „Od ziarenka do stołu”, krok po kroku.

Akademię tworzymy po to, aby jak najwięcej ludzi mogło skorzystać z tego co już wiemy. Zbudować swoje własne eko-ogrody i wyhodować zdrową żywność.

To nasza misja: inspirować i wspierać ekologiczne ogrodniczki i ekologicznych ogrodników oraz domowe kucharki i domowych kucharzy (gospodynie i gospodarzy).

Świat przyrody ginie na naszych oczach. Ludzkość przekroczyła granicę i jeżeli nie zmieni swojego postępowania, doprowadzi do strasznej zagłady matki Ziemi. Chcemy odwrócić kierunek tej szaleńczej drogi. Za naszego życia, na przestrzeni ostatnich 50 lat, zniszczono tak wiele. Straciliśmy bezpowrotnie świat ogrodów jaki znaliśmy z dzieciństwa. Wokół nas nie ma już tak życiodajnych pól i ogrodów jakie przekazali nam rodzice i dziadkowie.

Coraz mniej żywności rośnie wokół nas. Ogrody warzywne zamieniono na trawniki, a drzewa owocowe zastąpiono iglakami. Trwa betonowanie każdej powierzchni. Dzieci mają bio-fobię przed owadami i zwierzętami. Wielu posiadaczy ogrodów uważa, że trzeba wszystko wytruć. Wszystkie krety, komary i inne zwierzęta. Nawet ich nie znają, ale uważają że trzeba je zabić.

Zanika bioróżnorodność po stronie hodowanych na wsiach zwierząt. Znikają małe gospodarstwa z kilkoma krowami, świniami, kurami, kaczkami, gęśmi, królikami. Takie zwykłe, jakich było mnóstwo jeszcze 30-40 lat temu. Na wsiach prawie nie ma możliwości kupienia mleka bezpośrednio od rolnika. Zanika hodowla drobiu. Ludzie ze wsi jeżdżą po jedzenie do supermarketów w miastach.

Zanika także bioróżnorodność po stronie dzikiej przyrody. Kolejne gatunki stają się zagrożone. Człowiek odbiera dzikiej przyrodzie coraz więcej ziemi. Zanieczyszczenie powietrza w Polsce jest ogromne. Podobnie jest z wodą. W zastraszającym tempie znikają ryby z przełowionych mórz i oceanów.

Na całym świecie ludzie doświadczają zmian klimatu, pustynnienia gleb, gwałtownych zjawiska atmosferycznych. Mamy światowy kryzys społeczno-ekologiczny.

Nasza rodzinna mądrość i zdrowy rozsądek mówi nam, że trzeba działać codzienne, systematycznie, z całą energią i zasobami jakie mamy. Tworząc Anielskie Ogrody czujemy, że jesteśmy na właściwej drodze. Chcemy być zdrowymi i wolnymi ludźmi. I tego życzymy innym.

Dlatego powstała Akademia Anielskich Ogrodów.
Dla Ciebie i Twojej rodziny.
Żebyś miał co przekazać swoim dzieciom, wnukom i przyszłym pokoleniom.

Nie czekaj – działaj.

Kliknij w ten link: Internetowa Akademia Anielskich Ogrodów – promocja i zobacz aktualną promocję.