Szkoły Partnerskie Anielskich Ogrodów

Prowadząc szkolenia zauważyliśmy, że wielu osobom brakuje uporządkowanej wiedzy o ogrodnictwie ekologicznym. Szukają jej w różnych miejscach: na stronach internetowych, w książkach, na grupach w mediach społecznościowych, warsztatach itd. Brakuje jej nawet osobom, które ukończyły rolnicze czy ogrodnicze szkoły i uczelnie, bo ekologia (szczególnie praktyczna) jest często tylko małą częścią programów edukacyjnych.
Zauważamy też potrzebę wiedzy w zakresie projektowania i prowadzenia ekologicznego siedliska. Ekologiczne siedlisko to zdecydowanie więcej niż dom z ogrodem czy gospodarstwo. To miejsce w który żyje rodzina, prowadzi na własnym terenie biznes i pragnie robić to w sposób zgodny z naturą, przy zachowaniu możliwie dużej samowystarczalności i dochodowości. Temat szeroki, interdyscyplinarny, który wymaga wiedzy i inspiracji z bardzo różnych obszarów.
Dlatego postanowiliśmy współpracować ze szkołami oraz uczelniami i wprowadzać do zajęć większy zakres praktycznych informacji o uprawie przydomowego ogrodu ekologicznego i prowadzeniu ekologicznego siedliska. Tak powstała koncepcja Szkół Partnerskich Anielskich Ogrodów.

Aktualnie zapraszamy do dwóch Szkół Partnerskich: 

Kwalifikacyjny Kurs Zawodowy „Zawód ogrodnik”

Jeżeli szukasz wiedzy jak uprawiać ekologicznie ogród i zdobyć ogrodnicze wykształcenie branżowe oraz kwalifikacje rolnicze to może zainteresuje Cię Kwalifikacyjny Kurs Zawodowy KKZ rolnicy-ogrodnicy.pl „Kwalifikacja OGR.02 Zakładanie i prowadzenie upraw ogrodniczych”. Ukończenie rocznego kursu „Zawód ogrodnik” daje Ci tytuł zawodowy ogrodnika i kwalifikacje rolnicze, czyli prostą i pewną ścieżkę do nabywania nieruchomości rolnych.
Kurs ma formę dualną (hybrydową). Wykłady realizowane są przez internet, zajęcia praktyczne w wybranych gospodarstwach, a egzamin stacjonarnie. Ramowy plan nauczania obejmuje tematy określone przez ministerstwo. Dodatkowo realizowany jest moduł „Ekologiczny ogród jadalny”. 
Bardzo ciekawym elementem kursu są także wykłady zaproszonych gości. Co tydzień uczestnicy szkoły będą mogli wziąć udział w inspirujących wykładach zaproszonych przez Anielskie Ogrody gości. Będą to godzinne spotkania online z autorytetami, znawcami tematu, osobami prowadzącymi ciekawe i interesujące projekty związane z ogrodnictwem, ekologią i permakulturą. Swoje wykłady zaprezentują między innymi: prof. Hazem Kalaji, prof. Ewa Solarska, dr hab. inż. Wojciech Halicki, Maria Sikorska, Witold Czuksanow, Magdalena Bobryk, Hubert Gonera, Jacek Winckiewicz, Leszek Frankiewicz, Ben Lazar.
Nabór trwa. Nauka: wrzesień 2024 – kwiecień 2025. Egzamin zawodowy odbędzie się w czerwcu 2025 w Głogowie, w terminach ustalonych z Okręgową Komisją Egzaminacyjną we Wrocławiu. Wykłady realizowane będą przez internet. Praktyczna nauka zawodu odbywa się w wybranym gospodarstwie lub szkółce w całej Polsce. Praktyki organizowane są we własnym zakresie.
Kurs powstał dzięki współpracy Anielskich Ogrodów z Szkołą Branżową I stopnia „Elektroenergetyk” z Wrocławia i organem prowadzącym Centrum Edukacji Zawodowej s.c. Waldemar Ałdaś, Wiesław Zawadzki.
Strona kursu, więcej informacji, zapisy: https://rolnicy-ogrodnicy.pl

Studia podyplomowe „Samowystarczalne, zrównoważone i dochodowe eko-siedlisko”.

Studia dostarczą wiedzy i inspiracji z zakresu tworzenia i zarządzania własnym siedliskiem, zrównoważonego rozwoju, ekologicznego ogrodnictwa i rolnictwa, budownictwa naturalnego, ekonomii prowadzenia biznesu oraz zarządzania samowystarczalnymi gospodarstwami.
Tematyka: Umiejętność prowadzenia eko-siedliska w sposób zrównoważony i dochodowy. Praktyczna wiedza i inspiracje potrzebne do życia oraz prowadzenia biznesu na swoim terenie. Wiedza całego zakresu dziedzin potrzebnych do prowadzenia eko-siedliska dobrana przez praktyków i specjalistów. Kwalifikacje rolnicze pozwalające na zakup ziemi oraz ubieganie się o środki z funduszy i programów unijnych wspierających polskie rolnictwo.
Strona promocyjna studiów (zapisz się wstępnie, bez zobowiązań): https://oksiedlisko.pl/
Strona oficjalna studiów na uczelni Uni-Terra (zapisz się na studia): https://wsuniterra.pl/kierunek/ekosiedlisko/