O nas

Kamila Kasperska

Kamila Kasperska : eko-gospodyni i eko-edukatorka

Prowadzę certyfikowane ekologiczne gospodarstwo rolne „Anielskie Ogrody”.
W przydomowym ogrodzie i na polach uprawiam zdrowe jedzenie. Tworzę własne rozwiązania, szczególnie w zakresie uprawy na słabej ziemi. Stosuję techniki oparte na bioróżnorodności i elementach permakultury: rabaty wyniesione, wały permakulturowe, uprawę w balotach, różne rodzaje ściółkowania i naturalnego nawożenia.  
Z wykształcenia jestem plastyczką i specjalistką w zakresie dziennikarstwa, marketingu, reklamy i public relations. Wykorzystuję swoje doświadczenie i umiejętności tworząc materiały edukacyjne o ekologicznym ogrodnictwie oraz sezonowej kuchni połączonej z ogrodem. Piszę artykuły i scenariusze filmowe o tematyce ekologicznej.
Jestem ambasadorką Akademii Anielskich Ogrodów. Inspiruję do życia blisko natury. Jako eko-gospodyni zachęcam do prowadzenia domu i ogrodu. Pokazuję jak wyżywić własną rodzinę w przydomowym ogrodzie.
Ogród który jest domową spiżarnią, apteką, drogerią i miejscem wypoczynku, leczenie ogrodem (hortiterapia), ogród bez wysiłku (bez przekopywania, bez podlewania, bez plewienia), dzieci i osoby starsze w ogrodzie, ekologiczna i zdrowa kuchnia, gospodarność, ochrona przyrody – to tematy którymi szczególnie jestem zainteresowana.  
Moim hobby są hortensje. Uprawiam je w sposób ekologiczny.
Pasjonuję się kuchnią z tradycyjnymi przepisami przekazywanymi z pokolenia na pokolenie. Mam syndrom „pełnej spiżarni”. Smaki i zapachy kuchni opartej na sezonowości w ogrodzie, przetwory i ciasta domowe – to moje ulubione klimaty.
Jestem współzałożycielką Parafialnego Zespołu Ekologicznego w Bytnicy. Organizujemy lokalną społeczność i aktywność ekologiczną. W zespole tworzymy ogrody społeczne na terenie gminy. Prowadzimy też ekologiczny ogród edukacyjny dla dorosłych oraz dzieci ze szkoły i przedszkola.
Bogdan Kasperski

Bogdan Kasperski : eko-gospodarz i eko-edukator

Prowadzę studio projektowe CAMY.
Tworzę i udoskonalam ekologiczne techniki ogrodowe. Projektuję rozwiązania budujące bioróżnorodności w otoczeniu. Szczególnie zajmuję się efektywną uprawą warzyw na rabatach wyniesionych, alleopatią i nawożeniem naturalnym. Jestem pasjonatem nowoczesnych technologii, zwłaszcza rozwiązań opartych na wzorcach naturalnych. Tworzę koncepcje i prototypy z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii. Projektuję i wdrażam produkty związane z energooszczędnością oraz budownictwem. Tworzę komunikację oraz graficzną tożsamość dla produktów i firm.

Rozwijam projekt Anielskich Ogrodów i Akademii Anielskich Ogrodów. Pracuję nad koncepcją i przykładem rodzinnego samowystarczalnego gospodarstwa domowego. Akademia organizuje kursy, warsztaty, prezentacje oraz tworzy wydawnictwa multimedialne. Uczę w niej dlaczego i jak tworzyć ekologiczne ogrody.

Z wykształcenia jestem pedagogiem i specjalistą od marketingu, reklamy i public relations. Uwielbiam analizować i kreować nowe produkty oraz usługi. Interesuję się metodyką nauczania i uczenia się,  psychologią poznawczą, etyką i filozofią głębokiej ekologii, ekologią integralną, filozofią minimalistyczną oraz zero waste w praktyce. Szukam rozwiązań, dzięki którym można żyć, pracować i mieszkać w przyjaźni z przyrodą. Szukam też rozwiązań zapobiegających i skutecznie leczących choroby autoimmunologiczne oraz nowotworowe.

Moim hobby są fotografia i bycie domową „złotą rączką”.